9. mája 2015

17 filmov, ktoré ma dojali alebo rozplakali...


Rozhodla som sa napísať vám zoznam filmov, ktoré ma rozplakali alebo aspoň dojali.

Osobne mám veľmi rada filmy alebo aj knihy, ktoré vo mne zanechajú takýto dojem a dovedú ma k slzám. Považujem to za umenie. A teraz koniec kecania a pustíme sa do toho:


Zlodejka kníh │The Book Thief │TRAILER│podľa knižnej predlohy


Sila slov a fantázie je ukrytá v knihách. Ale len pre toho, kto ich vie a chce prečítať. Film Zlodejka kníh hovorí príbeh Liesel (Sophie Nélisse), ktorá sa počas druhej svetovej vojny dostane do pestúnskej rodiny Hansa Hubermanna (Geoffrey Rush) a jeho ženy Rosy (Emily Watsonová), aby tu začala nový život. Liesel sa snaží zapadnúť – doma aj v škole, kde si z nej spolužiaci uťahujú, pretože nevie poriadne čítať. Liesel je odhodlaná situáciu zmeniť s jednostrannou posadnutosťou rodiaceho sa učenca. A získa k tomu pomoc svojho dobrosrdečného nového otca. Hans sa s Liesel učí dni i noci, počas nich sa Liesel snaží podrobne preštudovať svoju prvú knihu, Hrobárovu príručku, ktorú si tajne „odniesla" z pohrebu svojho brata.
Liesel sa tiež spriatelí s ich novým hosťom, židovským utečencom Maxom (Ben Schnetzer), ktorého pred nacistami skrývajú v pivnici. A práve Max je ďalším, kto ju povzbudzuje v čítaní a v túžbe po vzdelaní. Postupne sa mení aj jej priateľstvo s mladým susedom Rudym (Nico Liersch). Dobu plnú utrpenia prekonáva pomocou kníh, ktoré Liesel kradne v knižnici miestneho starostu. A postupne sa naučí vážiť si nie len silu slov, ale aj moc nad nimi.

Ak čakáte nudný historický film, ktorý je poprípade ešte spracovaný dokumentárnou formou, tak neodchádzajte a nevypínajte moju stránku! Mám tu pre vás ešte ďalšie dva, ktoré sa mi veľmi páčili a ktoré sa isto budú páčiť aj vám, pretože pri ktorom filme budete plakať, ak nie pri nejakom, ktorý vám ukáže minulosť a čo na nej bolo zlé? Zlodejka kníh ako aj ďalšie spomínané historické filmy síce sú vymyslené, no ani to im nebráni v tom, aby vám zlomili srdce.•  Hostiteľ │The Host │ TRAILER │podľa knižnej predlohy


Po úspešnej invázii teraz Zem kontrolujú neviditeľní mimozemšťania. Takzvané Duše preberajú kontrolu nad mysľou človeka, používajú jeho telo a zdanlivo bez zmeny žijú ich životy. Každý človek sa stane pre Dušu len schránkou a hostiteľom. Hlavnou hrdinkou filmu je Melanie, mladé dievča, ktoré patrí medzi posledných „divokých“ ľudí a ktoré sa bezhlavo zamiluje do chlapca menom Jared. Po jednej akcii je Melanie zajatá a jej telo si berie Duša menom Pútnička. Pútnička je prekvapená a zavalená hotovou tsunami spomienok…

Hostiteľ ma dojal asi pri posledných scénach, kde to bolo naozaj len o emóciách a ak sa vám príbeh páčil od začiatku do konca, tak budete vedieť, o čom hovorím. Nie je to klasický film, čo má smutný koniec, má len emotívne a smutné scény, ktoré sa vám snažia dostať pod kožu.Most do krajiny Terabithia │Bridge to Terabithia │TRAILER│podľa knižnej predlohy


Hrdinami knihy Most do krajiny Terabithia i jej filmovej podoby je chlapec Jess a dievča Leslie, ktorí sa stanú nerozlučnými priateľmi. Leslie rada rozpráva príbehy plné fantázie a čarov a Jess zase rád maľuje. Leslie vovedie Jessa do nového sveta plného predstavivosti a fantázie a spoločne vytvoria tajomné kráľovstvo Terabithia, čarovné miesto, kam jediná cesta vedie na starom lane ponad potok v lese blízko ich domovov. Tu spoločne vládnu kráľovstvu a bojujú proti Temnému pánovi a jeho tvorom.

Mám tento film rada aj preto, lebo v ňom hrá jeden z mojich najobľúbenejších hercov - Josh Hutcherson. Keď pozeráte film ako je tento, nečakáte zlý koniec. Je to celé také milé a vy sa počas pozerania usmievate a potom príde niečo, čo nečakáte. Chcete to nejako zmeniť, ale v podstate sa vám to tam hodí a hovoríte si, že by to nebolo také kvalitné, keby to skončilo inak.

Chlapec Andy už vyrástol a chystá sa na vysokú školu. Buzza, Woodyho a zbytok hračiek tak čaká neistá budúcnosť. TOY STORY 3: PRÍBEH HRAČIEK je úplne nová dobrodružná komédia, v ktorej sa naši starí známi hrdinovia dostanú do škôlky plnej detí a batoľat. Obzvlášť neskrotné batoľatá sa už nemôžu dočkať, až dostanú tieto „nové“ hračky do svojich malých, upatlaných ručičiek. Aj keď našich hrdinov čaká nejedna horká chvíľka, dobre vedia, že nesmú jeden druhého zradiť a že sa musia držať pohromade.

Dobre, môžete sa smiať, ale naozaj ma finále doviedlo k slzám. Bolo to urobené tak dobre! Zlomilo mi to srdce, pretože toto je prvý animovaný celovečerný film a rozprávka, ktorú jednoducho milujem a skončilo to tak, že som mala slzy v očiach a páčilo sa mi to!
Nezabudnuteľná cesta │A Walk to Remember │TRAILER│podľa knižnej predlohy


Vždy, keď do malého prístavného mesta Beaufort v severnej Kalifornii zavíta jar a vietor zavonia piniami a morom, spomenie si Landon Carter na svoj posledný rok na strednej škole a na dievča, ktoré zmenilo celý jeho život, na Jamie Sullivanovú. Bola vážna a konzervatívna, jej otec, reverend baptistickej cirkvi, ju vychovával prísne a bohabojne a Jamie ako by vôbec nezaujímalo, že sa jej ostatní spolužiaci po strane posmievajú. Zato Landon bol vtedy bezstarostný vetroplach, ktorý sa potuloval s kamarátmi, vymýšľal hlúposti, nerobil si žiadne plány do budúcnosti a úprimne povedané si príliš neveril. Aj cez to všetko sa jedného dňa život týchto dvoch mladých ľudí osudovo preťal a medzi Jamie a Landonom sa zrodila láska.

Ja veľmi na tieto filmy podľa Sparksových kníh nie som, ale dva z nich sa mi veľmi veľmi páčia. Mandy Moore milujem a vo filme sú od nej skvelé pesničky. Celý dej sa mi pozdával a vedela som, že to neskončí dobre, no aj tak sa na to nedalo psychicky pripraviť. To, ako to bolo prerozprávané, bolo neskutočné a určite by som si raz chcela prečítať aj knihu.
Posledná pieseň │The Last Song │TRAILER│podľa knižnej predlohy


Život sedemnásťročnej Veroniky 'Ronnie' Millerovej je zrazu hore nohami, keď sa jej rodičia rozvedú a jej otec sa odsťahuje z New Yorku do mesta Tybee Island v štáte Georgia. O tri roky neskôr si so svojimi rodičmi stále nerozumie a hnevá sa na nich, obzvlášť na svojho otca, pokým sa jej matka nerozhodne, že by bolo v najlepšom záujme všetkých zúčastnených, aby strávila leto v Tybee Island so svojím otcom. Jej otec je bývalý koncertný pianista a učiteľ a žije tichý život v pobrežnom meste. Je plne ponorený do tvorby umeleckého diela, ktoré sa stane hlavnou ozdobou miestneho kostola. Nezabudnuteľný príbeh o láske v jej nespočítateľných podobách – prvá láska, láska medzi rodičmi a deťmi – ktorá ukazuje, ako to len román Nicholasa Sparksa vie, mnoho spôsobov, ako hlboko precítené vzťahy môžu naše srdce zlomiť a zase ho uzdraviť.

Druhý film podľa Sparksovej knihy, ktorý sa mi páčil. Nie je to presne typ filmu, ktorý by som si pozrela viac krát, pretože je dlhý a niektoré veci sa mi zdajú zbytočné, ale tiež som koniec vôbec nečakala a ostala som prekvapená. Dosť ma to zobralo a presne tu si môžete povedať, že to vôbec nebolo fér. Stojí za pozretie!Pevné puto │The Lovely Bones │TRAILER│podľa knižnej predlohy


„Volám sa Susie Salmonová. Mala som štrnásť, keď ma zavraždili.“ Týmito slovami začína hlavná hrdinka filmu Pevné puto rozprávať svoj nevšedný životný a posmrtný príbeh. Susie (Saoirse Ronan) je obyčajné štrnásťročné dievča, ktoré urobilo tú chybu, že šlo jedného dňa zo školy domov skratkou cez pole. A tam stretla pána Harveyho (Stanley Tucci). A z tohto nenápadného suseda sa vykľula obluda, ktorá ju pripravila o život. V jej prípade ale smrťou všetko nekončí. Susie sa ocitá v zvláštnom svete medzi nebom a zemou, z ktorého pozoruje, ako prebieha pátranie po jej vrahovi a zároveň drží palce členom svojej rodiny, aby jej náhly odchod ustáli. Nie je to jednoduché – otcovi Jackovi (Mark Wahlberg) sa zmysel života scvrkol na túžbu nájsť a potrestať toho, kto im spôsobil tú strašnú stretu. Mama Abigail (Rachel Weisz) sa pre zmenu snaží čo najlepšie zakonzervovať dcérinu pamiatku, až sa v domácom mauzóleu začne dusiť a utečie z neho. Ostatné deti, Lindsay a Buckley, sa so stratou svojej sestry snažia vyrovnať úmerne svojmu veku a zároveň získať pozornosť rodičov, ktorí žijú len pre mŕtvu Susie. Jediná, kto si v tejto kríze dokáže ako tak zachovať chladnú hlavu, je svojrázna babička Lynn (Susan Sarandon), ktorá sa zo všetkých síl snaží udržať rozpadajúcu sa rodinu pohromade. Toto všetko sleduje Susie z fantastického sveta, v ktorom človek môže mať, na čo si spomenie, okrem skutočného života. A ešte niekoho pozoruje. Pana Harveyho. Muža, ktorý ju pripravil o budúcnosť a teraz si pomaly vyberá ďalšiu obeť.

Pevné puto sme kedysi pozerali v škole, ale ako to už býva, nestihli sme celý film, tak som to proste musela dopozerať doma. Peter Jackson je úžasný režisér a zase raz to ukázal v tomto filme, ktorý sa mi veľmi páčil a mal úžasnú myšlienku.Napola: Hitlerova elitaNapola - Elite für den Führer TRAILER


Berlín, 1942. Friedrich Weimeri má sedemnásť a práve ukončil školu. Pochádza z chudobných pomerov, no aj tak však sníva o tom, že v živote niečo dokáže. Jediné, čomu sa intenzívne venuje, je amatérsky box. Šancu dostáva v momente, keď sa stretáva s chápavým Voglerom, ktorý zdieľa jeho boxerskú vášeň a učí na elitnej nacistickej strednej škole Nationalpolitische Erziehungsanstalt (Napola). Ten zaistí, aby tam bol Friedrich prijatý, a stáva sa jeho mentorom. Friedrichovým novým priateľom sa stáva syn vysoko postaveného nacistického pohlavára Albrecht Stein - citlivý mladík, ktorý pred ním neskrýva svoje pochybnosti o ideológii, ktorú si ostatní študenti nechávajú bezmyšlienkovite vtĺkať do hlavy.

Tento film mi poradila kamarátka a potom sme ho pozerali aj v škole na dejepise a veľmi sa mi páčil. Tento totiž nemal len smutný koniec. Tento film bol smutný od začiatku do konca a bolo tam veľké množstvo emotívne ťažkých scén, ktoré trhali srdce a vmietali krutú pravdu do očí. Opäť... ak nie ste fanúšikmi dejepisu, tak sa nebojte. Tento film sa vám určite aj cez to všetko bude pozdávať! Skúste a neoľutujete, pretože má veľa silných myšlienok a hĺbku.Chlapec v pruhovanom pyžame │The Boy in the Striped Pyjamas │TRAILER │podľa knižnej predlohy


Osemročný Bruno je synom nacistického dôstojníka, ktorý je povýšený a potom odvelený z pohodlia Berlína do opustenej oblasti na vidieku. Bruno, ktorého staršia sestra už má iné záujmy, sa cíti osamelý a nemá sa s kým hrať. Z nudy a zo zvedavosti neposlúchne matkino varovanie, že sa nemá vzďaľovať od domu, a vydá sa k neďalekej „farme“. Netuší, že je to koncentračný tábor, kde sa v praxi predvádza „konečné riešenie“ židovskej otázky. Náhodou sa však stretne s rovnako starým Shmuelom, ktorý je oblečený do pruhovaného „pyžama“ rovnako ako kuchár, ktorý pre Brunovu rodinu varí. Napriek tomu chlapec na druhej strane plotu s ostnatým drôtom žije úplné iný život než Bruno, dvojica sa skamaráti a Bruno si začína uvedomovať, aký je skutočný svet dospelých.

Zo začiatku krásny príbeh o detskej naivite a priateľstve. Práve tu môžeme vidieť, že deti sa nepozerajú na rasu, náboženstvo alebo na iné veci, ktorých sa dospelí štítia a ktoré medzi nimi vytvárajú rozdiely.
Na konci však už ide o celkom smutný príbeh, pri ktorom som nevedela prestať plakať.Marley a ja │Marley & Me │TRAILER


Novomanželia John a Jenny Groganovci (Owen Wilson a Jennifer Aniston) sa rozhodnú, že opustia drsné zimy Michiganu a začnú nový život na slnečnej Floride. A aby tých zmien nebolo málo, zaobstarajú si roztomilého, šesť kilového labradora Marleyho, ktorý sa počas pár týždňov zmení v päťdesiat kilový parný stroj, plný neskrotnej energie. Takto začína film režiséra Davida Frankela, ktorý popisuje 13 rokov života so psom, života, ktorý niekedy – a to dosť často – pripomína spolužitie s nevypočítateľným uragánom. A tak John a Jenny Groganovci sledujú, ako Marley slintá po novo natrených stenách, trhá všetko na kúsky, žerie vankúše a kvety, pije vodu zo záchodu a naháňa poštára. Marley na oplátku zase sleduje život svojich pánov, ich úspechy aj prehry, zmenu práce a pomáha im svojim živelným spôsobom prekonávať všetky nástrahy spojené s rozrastajúcou sa rodinou. Zo všetkého najviac im však pripomína, že život nie sú len starosti, ale hlavne veľká zábava.

Ha-ha-ha! Popis znie ako jedna super komédia, nie? Istým spôsobom aj je. Je to skvelý a zábavný príbeh o živote so psíkom, ktorý je neposedný a fakt... proste by ste ho najradšej niekedy vyhodili. A to sa hovorí, že labrador je učenlivý pes, ale na Marleyho to neplatilo.
Avšak koniec je dosť smutný a rozpráši vám vaše srdce. Inak by asi nebol na tomto zozname, nie?
Hačikó - příbeh psa │Hachi: A Dog's Tale │TRAILER│podľa skutočných udalostí


Dojemný príbeh je americkou adaptáciou japonského skutočného príbehu, ktorý hovorí o jednom oddanom psovi menom Hačikó. Tento mimoriadny pes odprevádza svojho pána Parkera Wilsona (Richard Gere), univerzitného profesora, každé ráno na nádražie a poobede sa tam vracia, aby ho privítal. Jedného dňa však Parker zomrie a na stanicu sa už nikdy nevráti. No Hačikó verné čaká na rovnakom mieste na svojho pána deň čo deň, celých deväť rokov. Legenda o nesmrteľnom pute sa traduje v Japonsku dodnes.

Ďalší smutný film o psíkov. Na rozdiel od Marleyho sa mi zdá tento príbeh krajší a istým spôsobom hlbší. Predsa len nie je to taká zjavná komédia ako Marley. Hačikó je fakt veľmi smutný a dojemný príbeh a dostane vás o to viac, že bol skutočný! Tento musíte naozaj vidieť! 
Teória všetkého │The Theory of Everything │TRAILER│podľa skutočných udalostí


Teória všetkého rozpráva výnimočný a neuveriteľný životný príbeh Stephena Hawkinga, ktorý na svojom veľmi chorom tele nosí jednu z najinteligentnejších hláv, aké kedy ľudstvo poznalo. Hravo by vám vysvetlil nezrozumiteľné zákonitosti fungovania vesmíru, sám možno nechápe, ako je možné, že jeho vlastný život zachránila tak neobyčajná vec, akou je láska. Príbeh začína v roku 1963, kedy má dvadsaťjeden ročný Stephen Hawking, študent kozmológie na Cambridge, našliapnuté do skvelej budúcnosti. Spolužiaci i profesori ho úplne zbožňujú, rovnako ako krásna Jane, ktorá na tej istej škole študuje umenie. On na oplátku zbožňuje ju. Keď však v osobnom a profesnom živote stúpne na pomyselný vrchol, zažije nemilosrdný pád. Doslova. Lekárske vyšetrenie ukáže drsnú diagnózu – neliečiteľné postupné ochrnutie nervového systému, ktoré do dvoch rokov ukončí smrť. Lenže Jane a Stephen sa osudu postavia. Vezmú sa a snažia sa žiť normálny život. On si chorobu nepripúšťa a dokončuje si doktorát. Ona ho všemožne podporuje, často až za hranicu sebaobetovania.

Pri tomto filme sa nemusíte báť, že budete plakať kvôli smrti hlavnej postavy. Tento príbeh hovorí o skutočnom Stephenovi, ktorý sa stále aj napriek všetkému krutému teší zo života. Teória všetkého je jeden výnimočný a nádherný príbeh so skvelou hudbou, ktorý vás dojme k slzám presne tak, ako mňa.
Moja prvá láska │My Girl │TRAILER


Pensylvánia 1972. Jedenásťročná Vada Sultenfussová žije sama so svojím ovdoveným otcom Harrym nad jeho pohrebným ústavom. Počas letných prázdnin trávi Vada veľa času so svojím najlepším kamarátom Thomasom. Harry najme do pohrebného ústavu mladú kozmetičku Shelly, ktorá do mestečka prišla so svojím karavanom. Vada tajne miluje učiteľa Bixlera a prihlási sa do jeho letných kurzov tvorivého písania. Je presvedčená o tom, že má nejakú smrteľnú chorobu a často trpí nevyspytateľnými hysterickými náladami, spôsobenými pocitom, že zavinila smrť svojej matky, ktorá zomrela pri jej narodení. Vada sleduje narastajúcu náklonnosť medzi otcom a Shelly. Spolu s Thomasom dvojicu špehujú. Vada je roztrpčená, keď sa dozvie, že sa Harry a Shelly chcú vziať. Ďalšou ranou pre ňu je aj chystaná svadba učiteľa Bixlera. Hľadá oporu v Thomasovi, s ktorým prežíva prvé náznaky citového vzťahu.

Cez Vianoce som zistila, že naša televízia na tom nie je ešte zlé a že dokáže dávať aj niečo, na čo sa dá pozerať. Aj napriek tomu, že je to dosť starý film a ja som ho objavila len minulý rok cez sviatky, veľmi sa mi zapáčil. Všetci do jedného by ste si ho mali pozrieť, pretože je taký milý a sladký a samozrejme, že koniec vás úplne rozdrví.
Na vine sú hviezdy │ The Fault in Our Stars │TRAILER│podľa knižnej predlohy


Hazel a Gus sú dvaja výnimoční teenageri, ktorých spojuje hryzavý humor, pohŕdanie konvenciami a predovšetkým láska. Ich vzťah je o to neobvyklejší, že sa zoznámili a zamilovali počas stretnutí na sedeniach podpornej skupiny pre boj s rakovinou. Hazel Grace Lancasterová (Shailene Woodley) má šestnásť rokov. Má rada svojich niekedy až príliš starostlivých rodičov a práve sa zahľadela do mladíka menom Augustus Waters (Ansel Elgort), ktorý sa na oplátku zamiloval do nej. Ako sa zbližujú, Hazel a Gus spoločne prežívajú svoje obavy vyplývajúce z ich zdravotných problémov a zároveň zdieľajú lásku ku knihám, vrátane Hazelinho obľúbeného románu. Mnohokrát sa márne snažila spojiť sa s autorom knihy, samotárskym Peterom Van Houtenom (Willem Dafoe). Keď sa Gusovi podarí Van Houtena skontaktovať, spisovateľ ich oboch nečakane pozve do Amsterdamu. Gus je rozhodnutý vziať Hazel na cestu, aby našla odpovede na všetky otázky, ktoré kedy ku knihe mala. Ale odpovede, ktoré hľadá, neprichádzajú od Petera Van Houtena. Prichádzajú z veľkého dobrodružstva, ktoré Hazel zažije s niekým, koho sa nebojí milovať.

A kto nepozná aspoň názov tohto filmu (či knihy) nech sa ide zahrabať. Na vine sú hviezdy je príbeh, ktorý z vás vyžmýka všetky emócie, ktoré máte a aj tie, ktoré nemáte. Tento príbeh musí rozplakať aj človeka, ktorý je má totálne kamenné srdce a chová sa ako robot.
Teď a tady │Now Is Good │TRAILER│podľa knižnej predlohy


Sedemnásťročná Tessa miluje život. Keď je jej diagnostikovaná smrteľná choroba, rozhodne sa využiť každý moment svojho života a zostaví si zoznam vecí, ktoré by mal normálny teenager zažiť, vrátane drog a straty panenstva. S pomocou kamarátky Zoey uvedie svoj zoznam do pohybu. Zatiaľ čo sa členovia jej rodiny každý sám svojím vlastným spôsobom vyrovnáva s predstavou straty Tessy, tá objavuje úplne nový svet. Je odhodlaná si užiť každý deň, čo najviac to ide. A aj keď zamilovať sa do suseda Adama na zozname nebolo, je to pre Tessu tá najúžasnejšia skúsenosť.

Ďalší krásny romantický film. Navyše Dakota Fanning patrí medzi moje obľúbené herečky.KeithTRAILER│inšpirovaný krátkym príbehom z knihy


Americká romantická dráma hovorí o milostnom príbehu Natalie, ktorá má všetko, po čom ostatné dievčatá túžia - je skvelá študentka z dobrej rodiny, hviezda atletiky a kráľovná strednej školy, do ktorej chodí. Od detstva každý jej krok starostlivo strážia ambiciózni rodičia a zdá sa, že do budúcnosti dievčaťa nemôže nič zasiahnuť. Lenže potom sa objaví Keith, slobodomyseľný, tajomný a problematický mladík, ktorý nemá čo stratiť. A aj keď Natalie rozumom vie, že by si ho mala držať od tela, srdcu rozkázať nedokáže. Keith ju zatiahne do rady podivných dobrodružstiev a ona sa stále viac snaží zistiť, kto skutočne je. Keď mladík zrazu zmizne, Nataliin svet sa rozpadne. A potom, čo odhalí jeho temné tajomstvo, sa život dvojice raz a navždy zmení.

Tiež dosť nečakane to skončilo. Mám rada filmy, ktoré ma takto dokážu prekvapiť. Čakám, že sa stane to alebo hento, že sa to skončí happy endom a nakoniec bum! Môžem len snívať.Charlieho malé tajomstvá │The Perks of Being a Wallflower │TRAILER│podľa knižnej predlohy


Príbeh o dospievaní pätnásťročného Charlieho. Roztomilý a naivný outsider sa vyrovnáva s prvou láskou, sebevraždou svojho najlepšieho priateľa a vlastnou duševnou chorobou, zatiaľ čo sa usilovne snaží nájsť skupinu ľudí, do ktoré patrí.

Film Charlieho malé tajomstvá patrí medzi moje najobľúbenejšie filmy (aj medzi knihy). Páči sa mi príbeh, páči sa mi herecké obsadenie a aj hudba. Keď spoznáte Charlieho, či už na plátne alebo v listovej podobe, zamilujete si ho. Nie je to presne ten typ filmu, pri ktorom by ste vyplakali niekoľko balíkov vreckoviek, ale dokáže vás dojať svojím priebehom a koncom. Tí, ktorí ho ešte nevideli, mali by ste to napraviť.


Tak ktorý film ste videli vy a ako sa vám páčil? :)

20 komentárov :

 1. Hostitel? Já četla knížku a ta mě rozplakala, ale na film se nikdy nechci podívat - radši mám ty své představy u téhle knížky :) Marley a já a The Perks of Being Wallflower jsou mé oblíbené filmy a jo.. brečím u nich, jinak to snad ani nejde.. Ještě Hvězdy jsem z tohoto seznamu viděla, ale moc je nemám ráda, i když jsem si taky hezky pobrečela :D :) Ale jinak velmi zajímavý seznam :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Kniha bola 100 % lepšia, pretože vo filme bolo veľa zmien, ale aj tak sa tam našla nejedná scéna, ktorá chytila za srdce :)

   Odstrániť
 2. Omg, je to strašidelné, ale to mám pocit, ako keby som skoro pozerala na môj vlastný zoznam :D :D

  Pri Keithovi a walk to remember som revala asi dva týždne, lebo tie konce som absolútne nečakala a naštvalo ma to, ale aj tak sa mi to páčilo. Na vine sú hviezdy som nedopozerala, to by moja biedna psychika asi nezvládla, Terabithia - na to som šla do kina a asi po skončení filmu som tam ešte v šoku desať minút sedela a čakala na šťastný koniec.
  Ale inak je u mňa úplne bežné, že sa rozrevem aj pri seriáloch, hlavne v poslednej dobe robia v niektorých také ťahy, že ma ničia. :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Napadne mi ešte veľa filmov, ktoré sem možno postupom času doplním, ale to budú väčšinou také, ktoré by asi iných nerozplakali :D To len ja som taká veľká citlivka :D

   Odstrániť
 3. Charlieho malá tajemství, chlapec v pruhovaném pyžamě a hvězdy nám nepřály mě rozbrečely brutálně :D Navíc mám poslední dobou melancholické myšlení, takže děkuju za úžasné tipy!!! :D

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ty vole dievča, hovoríš mi z duše...normálne som si spočítala, že som videla asi 13 filmov z tvojho zoznamu, pričom ma 11 určite rozplakalo! A veta : "Osobne mám veľmi rada filmy alebo aj knihy, ktoré vo mne zanechajú takýto dojem a dovedú ma k slzám. " je tak trochu niečo ako moje motto. :) Ja len používam inú verziu ( pre knihy, ale platí aj na seriály či filmy) : Ak ma kniha rozplakala,, stála za to ;).
  Si mi teraz ponúkla zoznam tých , ktoré som nevidela , takže ti ďakujem :))

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nemáš za čo a som rada, že sa našiel niekto rovnako uplakaný ako ja :D

   Odstrániť
 5. Zlodejku som zatiaľ len čítala, kniha ma nerozplakala, možno film by rozplakal, neviem. :D Most do krajiny Terabithia, The last song, Marley a Já, Hačiko.. tak tieto filmy rozplakali aj mňa. Mňa napríklad rozplakal aj Dear John :3

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Film by určite rozplakal, tam som proste nemohla :D

   Odstrániť
 6. Přiznávám se, že i mě film Ten, kdo stojí v koutě rozbrečel. Ale já poslední dobou brečím skoro u všeho :D
  Jinak jsem tu nalezla pár filmů, které mě opravdu zaujaly. Díky! :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nemáš za čo, som rada, že som dala nejaké typy :)

   Odstrániť
 7. Videla som len Charlieho, Toy story a The last song. :) Mňa často dokážu rozplakať filmy, ale na mojom zozname by určite bol aj Titanic, King Kong, My sister's keeper (Je to i můj život), Úsvit 2... Na ďalšie si už teraz neviem spomenúť. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Titanic napríklad mňa nerozplakal vôbec, čo sa čudujem v porovnaní s niektorými inými filmami :/ ááá vidíš to? My sister's keeper som sem úplne zabudla zaradiť, vôbec mi nenapadol :D

   Odstrániť
 8. Máme veľa spoločných smutných filmov - Zlodejka kníh, Marley a ja, A walk to remember, Teória všetkého... Proste aj ja si rada poplačem pri záveroch :)
  Pekný článok. ^^

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Celkom nesúhlasím s Na vine sú hviezdy. Čítala som knihu, videla som film, no ani pri jednom sa mi do oka netlačila ani slzička.
  Nesadlo mi to spracovanie. Možno som od toho očakávala priveľa.
  A možno mám v hlave jednoducho blok, kvôli ktorému sa mi proste nepáči nič, čo je všeobecne obľúbené.
  Príbeh je to pekný, ale spracovanie mi jednoducho nesadlo.

  Inak, Zlodejka kníh je úchvatná kniha <3 Film som nezvládla dopozerať ani do polovice, už len pre to, že ma štvalo to, že Smrť nadaboval nejaký starý pán. Predstavovala som si ho ako tridsiatnika. A neuveriteľne ma to štvalo. Ale kniha je skvelá, Markus Zusak je asi môj najobľúbenejší autor.

  Hostiteľ je skvelý film. Dostala ma k nemu kamarátka (pozerali ho na etike) a mne sa neuveriteľne páčil. Aj som začala čítať knihu, ale každú chvíľu rozčítam, rozpozerám, rozrobím niečo nové, takže som sa ešte nedostala ani do polovice :D

  Most do krajiny Terabithia. To je niečo neopísateľné. Tento film som videla ako malá a parádne som si poplakala. Neskôr som ho pozerala znova a znova dookola. Skvelé obsadenie, prostredie, kostýmy, príbeh... Knihu som čítala, no film sa mi páčil viac, pretože tam tá Terabithia bola spravená naozaj krásne a v knihe to bolo od začiatku len ako predstava. Vo filme som to, že to bola predstava pochopila až neskôr a o to viac sa mi to páčilo. Teraz si ma na to tak nejak navnadila, musím si ho pozrieť znova :D

  Charlieho malé tajomstvá, ďalšia z mojich srdcoviek. Zbožňujem ako knihu, tak aj film. Je to originálny a úžasný príbeh. Naozaj sa mi to páči.

  Poznám viac z týchto filmov, no toto boli jediné ku ktorým som sa chcela vyjadriť.
  Tie čo som nevidela vyzerajú celkom lákavo, no pri niektorých (Hachiko - príbeh psa, Chlapec v pruhovanom pyžame...) som stále na pochybách, či si ich pozrieť, nechcem si rozdrviť srdce a dušu na kúsočky :D
  Betka :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Napríklad keď som bola na filme Na vine sú hviezdy, tak ja som koniec preplakala a moja kamarátka tiež nevyronila ani slzu, takže asi je to individuálne :D

   Skús si pozrieť Zlodejku kníh v pôvodnom znení napr. s titulkami a bude to možno lepšie. :)

   Kniha je skvelá, ja som akurát dokončila re-reading. Musíš sa k tomu donútiť, je lepšia ako film! :D

   Charlieho proste milujem. Moja najobľúbenejšia kniha. :)

   Skús si to s tými filmami premyslieť. Rozdrvili mi dušu, ale na druhej strane som rada, že som ich videla. No keby som si ich chcela pozrieť zase, musela by som sa asi psychicky pripraviť. Sú to dosť ťažké filmy, myslím emocionálne :)

   Odstrániť
 10. Anonymný14/6/15

  Napolu milujem, nerozplakala ma síce, ale zanechala obrovský dojem..
  Rozplakal ma film Naše matky, naši otcovia :")

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za každý komentár :)

Back to Top